php
php چیست و چه کاربردهایی دارد؟
۱۳۹۶-۰۳-۰۴
وردپرس
وردپرس چیست؟
۱۳۹۶-۰۳-۰۵
نمایش همه

۶ مهارتی که بازاریاب های حرفه ای باید از اینستاگرامرها بیاموزند

۶ مهارتی که بازاریاب های حرفه ای باید از اینستاگرامرها بیاموزند

۶ مهارتی که بازاریاب های حرفه ای باید از اینستاگرامرها بیاموزند

این روزها افرادی را می‌بینیم که به تلفن‌های همراه خود خیره شده‌اند و حالت‌های مختلف از یک عکس را بارها نگاه می‌کنند. مشخصاً این‌ افراد در حال انتخاب عکسی هستند که در صفحه اینستاگرام برای فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. مهارت‌های بسیار با ارزشی در این کار سطحی اینستاگرامرها وجود دارد که بازاریاب‌های با تجربه‌ از آن‌ها اطلاعی ندارند.

البته گاهی «تب اینستاگرام» از حد می‌گذرد و مثل بازی‌های ویدئویی، کسانی که بیش از اندازه در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، مورد قضاوت دیگران قرار می‌گیرند و به آن‌ها برچسب «دور از دنیای واقعی» یا «خودشیفتگی» زده می‌شود. ولی کسی به این فکر نمی‌کند که آیا آن‌ها از این کار چیزی یاد می‌گیرند یا خیر. حقیقت این است که در واقع این افراد، مهارت‌های بسیاری را در این حین به دست می‌آورند.

امروزه اینستاگرامرهای معمولی بسیار بیشتر از بازاریاب‌های با تجربه، دارای استعداد و خلاقیت، توجه به جزئیات و توانایی در برندسازی شخصی هستند. پس چرا باید این افراد در شرکت‌ها، زیر دست مسن‌ترهایی کار ‌کنند که شایستگی کمتری دارند؟ امروزه صنعت تبلیغات تغییر کرده و اگر فردی بخواهد وارد این بازار شود، باید زبان مشتری‌ها را بیاموزد.

۶ مهارتی که بازاریاب‌ها باید از اینستاگرامرها بیاموزند

چشم‌های تیزبین برای جزئیات

این عکس بهتر است یا آن یکی؟ چه فیلتری بهتر است؟ بهتر نیست نور را کمی زیاد کنم؟ وضوح عکس باید بالا برود ولی نه خیلی. درخت‌ها زیادی غیرطبیعی شدند. خب،الان بهتر شد. حالا باید یک متن بنویسم.

اگر کمی با وسواس در اینستاگرام فعالیت کنید، حتماٌ این سوال‌ها را از خود می‌پرسید. اینستاگرامرها، هر عکسی را منتشر نمی‌کنند بلکه با دقت عکس‌ها را انتخاب کرده و به تمام جزئیات دقت می‌کنند.

درک غریزی «لحن شخصی»

نوشتن متن‌ها، حتی اگر کوتاه باشند، بیشتر از چیزی که فکر کنید به دقت و زمان نیاز دارند.

اینستاگرامرها لحن خاص خود را دارند و می‌دانند این لحن کنایی، کمدی، گستاخانه یا الهام‌بخش است و هیچ یک از آن‌ها، از الگوی گفتاری بازاریاب‌ها استفاده نمی‌کنند.

مشکل اینجا است که بیشتر بازاریاب‌ها، از به کار بردن هرجمله‌ای که با الگوی: «ما بهترین گروه هستیم! ممنون از کسانی که به ما پیوستند!» مطابق نباشد، می‌ترسند.  ولی این الگوی کلامی بسیار خسته‌کننده است.

درک هنری

امروزه اینستاگرامرهای حرفه‌ای می‌دانند که چطور خود را تبدیل به یک برند شخصی کنند. آن‌ها هر عکس جدیدی را که به اشتراک می‌گذارند، به عنوان یک حرکت قلم روی بوم نقاشی می‌دانند که تصویر نهایی مورد نظرش خود را کامل‌تر می‌کند.

افرادی که در این راه تازه وارد هستند، سعی می‌کنند همین رویه را پیش گرفته تا بعد از مدتی فوت و فن کار را یاد بگیرند. اما واقیت این است که این یک هنر شخصی است و راهی است تا شخص خود را آن‌طور که می‌خواهد در فضای مجازی بشناساند.

استفاده بجا و درست از فیلتر اینستاگرام

اینستاگرامرهای باتجربه می‌دانند چطور از فیلترها استفاده کنند تا عکس طبیعی به نظر بیاید. هیچ چیز بدتر از یک عکس با فیلتر غیرحرفه‌ای و یا بدتر از آن، عکس خوبی که با فیلتر خراب شده نیست.

اگر یکی از کارکنان شبکه اجتماعی خود را مشاهده کردید که با تلفن همراه خود مشغول به ویرایش عکس است، بدانید او تلاش می‌کند تا شرکت شما را با کیفیت و سطح بالا نشان دهد و از این بابت باید از او ممنون باشید.

افزایش تعداد فالوورها

اینستاگرامرها می‌دانند که این دنیا جای بده بستان است. اگر بخواهید دیگران شما را دنبال کنند، شما نیز باید چیزی ارائه دهید که ارزش دنبال کردن را داشته باشد و اگر می‌خواهید دیگران برای شما کامنت بگذارند، باید به آن‌ها جواب بدهید. اگر انتظار دارید دیگران عکس‌هایی که به اشتراک می‌گذارید را لایک کنند، باید تلاش کنید تا عکس‌های شما جذاب باشد و البته عکس‌های دیگران را هم لایک کنید!

کارمندانی که در حوزه شبکه اجتماعی برای یک شرکت خاص کار می‌کنند، بسیار از رئیس خود می‌شنوند که نیازمند داشتن فالوورهای بیشتری هستند و این موضوع باعث عصبانیت آن‌ها می‌شود، زیرا همان رئیس همیشه از این ناراحت است که کارمندش وقت زیادی برای اینستاگرام می‌گذارد.  پس در نظر داشته باشید تا وقتی که برای یک کار زمان گذاشته نشود، جوابی نیز به دست نخواهد آمد.

کسب درآمد بدون مشخص بودن تبلیغات

اگر اینستاگرامر خوبی باشید، می‌توانید از طریق صفحه اینستاگرام خود پول زیادی بدست آورید یا به عنوان گرداننده‌ صفحه اینستاگرام یک شرکت یا برند، استخدام شوید.

شرکت‌های بزرگ به دنبال چنین استعدادهایی هستند. پس با نشان دادن استعداد و توانایی در صفحه شخصی خود، می‌توانید امیدوار باشید که توسط چنین شرکت‌هایی استخدام شوید.

بازاریاب‌های با تجربه که شرکت‌های بزرگ را اداره می‌کنند و حتی صفحه شخصی در اینستاگرام ندارند، اصرار دارند به اینستاگرامرهایی که برای تبلیغات خود در شبکه‌های اجتماعی استخدام کردند، مسیر و خطی برای انجام کارها بدهند، در حالی که بهتر است این کار را به خود آن‌ها بسپارند؛ زیرا مطمئناً این کارکنان قادر هستند به نتایج بهتری دست یابند، فقط باید به آن‌ها فرصتی داده شود تا خود را نشان دهند.

1 دیدگاه

  1. علی گفت:

    مطلب جالبی بو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *