هاست اشتراکی
هاست اشتراکی چیست؟
۱۳۹۶-۰۹-۱۹

برای ورود به هر کسب و کاری بازاریابی و تبلیغات از مهمترین فاکتورها و عامل موفقیت و یا شکست آن کسب و کار می باشد.

اما در بین کسب و کارهای موجود استارتاپ ها ویژگی های متفاوتی دارند. این کسب و کارها بودجه کمی دارند و هسته ی اصلی آن از یک یا دو نفر تشکیل شده است.

با توجه به رقابت موجود و همچنین شزایط استارتاپ ها در مقابل شرکت ها هر استارتاپ پیش از شروع می بایست آماده سازی هایی را انجام دهد.

۱-دانش سئو و تولید محتوا

استارتاپ ها برای معرفی خود و تولید محتوا نیازمند تیمی آگاه به دانش سئو و مسلط به تولید مداوم محتوای مفید برا ارتباط بهتر با مخاطبان خود دارند.

بسیاری عقیده دارند مهارت نویسندگی مهمتر از داشتن دانش مربوط به آن استارتاپ است اما چنین عقیده ای غلط است و می بایست هر دوی این موارد را داشت.

۲-آشنایی اولیه با کدنویسی

دانش سئو و کدنویسی با کمک یکدیگر می توانند به موفقیت استارتاپ کمک کند . در حقیقت با داشتن آشنایی کمی از کدنویسی می توانید به بهبود سئو و همچنین شخصی سازی و… وبسایت استارتاپ خود بپردازید. کدنویسی در موارد زیادی در حین استارتاپ به کار می آید. آشنایی اولیه با کدنویسی هم نیاز به رفتن کلاس و …. نیز ندارد. شما می توانید با وبسایت www.w3schools.com شروع به یادگیری زبان html و css کنید.

۳-بازاریابی در شبکه های اجتماعی

با توجه به فضای مناسب شبکه های اجتماعی برا توسعه و گسترش کسب و کار حضور و معرفی استارتاپ در شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک زیادی کند.

برای شروع باید روی این تمرکز کنید که استارتاپ شما در کدام شبکه اجتماعی می تواند رشد بهتری را تجربه کند. شبکه های اجتماعی پرطرفدار مانند تلگرام , اینستاگرام یا توییتر را در الویت قرار دهید. سپس شروع به ساخت یک پروفایل قوی کرده و کسب و کار خود را در آن تبلیغ کنید.

۴-آشنایی با طراحی

یک استارتاپ علاوه براینکه باید در شبکه های اجتماعی وقت بگذارد باید روی برند شدن خود نیز تمرکز کند. به عنوان مثال می بایست برای خود یک لوگوی مشخص داشته باشد و برای هر طرح خود یک نشان داشته باشد که به عنوان نماد آن استارتاپ شناخته شود. به عنوان مثال همه ی ما با دیدن رنگ زرد و نارنجی کنار هم به یاد شرکت همراه اول می افتیم. استارتاپ ها باید در تمام طراحی های خود از یک انسجام برخوردار باشند تا بتوانند با ایجاد جذابیت های ظاهری نیز اقدام به جذب مخاطب کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *